Sessiz Seri Kilitler

Çeşitli konutların, binaların, depoların kapılarındaki güvenlik önlemlerini üst düzeylere çıkarmak için kilit sistemleri kullanılır. Bu kilit sistemlerinin farklı ihtiyaçlara yönelik olarak tasarlanan çok çeşitli modelleri bulunur. Kale sessiz kilit türü de bunlardan biridir. İç odalar, banyolar, tuvaletler gibi pek çok yerde kullanılabilen sessiz kilitler ile hem güvenlik hem de rahatlık aynı anda sağlanır. Kilidin kullanılacağı kapının ölçüleri göz önünde bulundurulduğunda sessiz seri kilitler sayesinde konforlu bir kullanıma ulaşılır. Kapının üretildiği malzemeye ve kullanılacağı yere göre farklı model alternatifi sunan bu kilitler, sessiz kullanımları sayesinde iç odalarda sıkça tercih edilir.

Farklı ölçütlere göre belirlenen sessiz kilit fiyatları konusunda Kale Kilit her bütçeye uygun kilit üretir. Kilitlerin fiyatları kilidin sahip olduğu ek özelliklere, kullanışlılığına ve malzemesine göre değişiklik gösterebilir. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bu kilitler ile fiyat ve performans noktasında en iyi hizmeti almış olursunuz. Darbelere ve kırılmalara karşı oldukça dayanıklı özellikler sunmasıyla bilinen bu kilitler, uzun ömürlü bir kullanım sunar. Böylelikle kaliteli bir ürün satın alırken ekonomik bir alışveriş yapma şansını da aynı anda yakalamış olursunuz.

Sessiz Seri Kilitlerin Çeşitleri ve Özellikleri

Farklı kullanım alanlarına, bütçelere ve ihtiyaçlara göre sunulan sessiz seri kilit çeşitleri vardır. Mandaldan kilitlemeliler, klasik anahtarlıklar, mıknatıslılar gibi isimlerle adlandırılan bu türlerin kendi içlerinde gömme özelliği gibi çeşitli işlevsel özellikleri bulunur. 

Mandaldan kilitlemeli kilitlerin kilit mekanizması için ayrıca bir anahtara ihtiyaç duyulmaz. Zira bu kilit sisteminin silindiri mandallı olarak tasarlanmıştır ve kilitleme işlemleri bu mandal sayesinde yapılır. Bu sayede mandaldan kilitlemeli kilitler pratik bir kullanım sağlarken zamandan ve işten de tasarruf edilmesi noktasında da yardımcı ürünlerdir. Mandaldan kilitlemeli modellerde kasada yuvaya ve plastik yataklara ihtiyaç duyulmaz. Klasik anahtarlı olarak adlandırılan kilitler de klasik olarak bilinen kilit türünün sessiz kullanım amacıyla tasarlanmış versiyonudur. Bu sessiz seri kilit türü konforlu kullanımı sayesinde iç odalar, banyolar ya da tuvaletler gibi yerlerde kullanım için uygundur.

Mıknatıslı kilitler de iç odalarda ve banyolarda kullanılabilen kilit türleridir. Kapı kapanma mekanizmasında kullanılan mıknatıslar karşılıklı olarak yerleştirilmiştir. Kapı kapandıktan sonra bu mıknatıslar kuvvetli bir tutunma gerçekleştirerek kapının kapalı kalmasını sağlar. Sessiz seride yer alan mıknatıslı kilitler, mümkün olan en düşük ses seviyesi garantisi sayesinde yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Ayrıca mıknatıs özelliği sayesinde bu kilitler kullanıcılara pratik bir kullanım da sunar. Sessiz seri kilit modelleri, kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurarak satışa sunulur. Kale Kilit ile sunulan tüm ürünler kaliteli, yüksek güvenlikli ve uzun ömürlüdür. Hangisinin tercih edileceği bütçeye ve kullanılacak alana göre değişiklik gösterir.

Sessiz Seri Kilit Kullanım Alanları ve Avantajları

Sessiz kilit kapıları açıp kapatırken veya kilitlerken mümkün olan en sessiz şekilde bu işlemlerin yapılmasını sağlar. Bu yüzden az ses olması gereken her yerde bu kilitler konforlu bir şekilde kullanılabilir. Bu kilitlerin sessiz olmasını sağlayan en önemli unsur dil kısımlarının plastik malzeme kullanılarak üretilmesidir. Bu dilin plastik olması bazı kullanıcıların aklına soru işareti düşürebilir. Ancak kullanılan plastik malzemenin kalitesi sayesinde dil kısmı kolay bir şekilde aşınmaz, böylelikle ürünler uzun süre boyunca boyunca güvenle kullanılabilir. Bununla birlikte kilitler dayanıklı ve güvenli olması gereken ürünler olduğu için her kilidin her parçasının üretiminde plastik malzeme kullanılmamıştır. Bu yüzden çelik malzeme kullanılan parçaları da bulunur. Kullanılan bu çelik malzemeler paslanmaz özellikler gösterdiği için, sessiz seri kilit avantajları arasında yer alan özelliklerden biri de uzun ömürlü olmasıdır. Böylelikle sık sık kilit değiştirmek durumunda kalmadığınız gibi ekonomik olarak da avantaj sağlamış olursunuz.

Günün her saatinde kullanılabilen kapılar için sessizlik en önemli hususlardan birisidir. Sessiz kilitler sayesinde evde uyuyan küçük bebeğiniz varsa bile gece kapı açıp kapatmanızı gerektiren durumlarda endişe yaşamazsınız. Zira sessiz seri kilitler plastik dilleri sayesinde sadece kilitleme aşamasında değil, kapıyı açıp kapatırken de sessizlik vadeden ürünler olarak bilinir.

Sessiz Kilitleri Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sessiz seri kilit özellikleri arasında en önemlisi sessizliği sayesinde konforlu bir kullanıma sahip olmasıdır. Ancak mümkün olan en sessiz düzeyde kullanım sağlayabilmek için kapı kilidinin kapıya uygun olması gerekir. Aksi takdirde kilitten beklenilen düzeyde bir performans alınamayabilir. Her geçen gün daha çok tercih edilen ve kullanım alanı artan sessiz kilitlerin monte edilmesi de kullanımı kadar kolay ve konforludur. Halihazırda kullandığınız kilidi güvenliğinizi artırmak ve yüksek seslerden kurtulmak için değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu noktada kilidin nasıl değiştirileceğini araştırmanız gerekir. Bu ürünler, basit aletlerle ve evdeki imkanlarla bile rahatlıkla takılabilir. Burada da yine en önemli husus, kilit ve kapı arasındaki ölçü uyumudur. Bunun dışında kilidi kapıya monte ederken çok fazla sorunla karşılaşılmamaktadır.

Sessiz kullanımlarıyla dikkat çeken bu ürünler pek çok kapı için uygun olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte daha çok iç odalarda, banyolarda ya da tuvaletlerde tercih edilir. Sessiz kilitlerin seçimi yapılırken kilidin kullanılacağı alan, çalışma mekanizması, sessiz seri kilit fiyatları göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede kullanıcının ihtiyacı en uygun şekilde karşılanırken bütçe dostu bir seçimle kaliteli bir alışveriş sağlanmış olur

Daha Fazla Göster