Silindirli Gömme Kilitler

Silindirli Gömme Kilitler

Evler, iş yerleri, yazlıklar, malzeme depoları gibi yerlerde güvenlik önlemlerini üst seviyelerde tutmak için kullanılan bu kilitlerin dayanıklı yapıları sayesinde uzun ömürlü kullanımları vardır. Bu özelliğine ek olarak silindir gömme kilit pratik bir şekilde takılabildiği için oldukça kolay şekilde monte edilip kullanılabilir. Dayanıklı ve pratik olan kilitler, üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde paslanmaya karşı dayanıklı özellikler sunar. Bu sayede bu ürünleri şıklığı kaybolmadan uzun yıllar güvenliğinizi sağlamak amacıyla kullanabilirsiniz. Sahip oldukları silindirler sayesinde anahtarınızla kolayca açılabilecek şekilde tasarlanan kilitlerin anahtarları kilit içinde birden fazla dönüş özelliğine sahiptir ve bu sayede güvenlik önlemi artırılmış olur.

Farklı kullanım alanlarına göre birden fazla modelde tasarlanan silindirli gömme kilit fiyatları sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Örneğin sunduğu güvenlik önlemi daha fazla olan bir kilidin fiyatı da aynı oranda artabilir. Aynı şekilde kilidin üretiminde kullanılan malzemeye göre de bu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte gömme kilitlerin çeşitli bütçelere, kilitte olması beklenen güvenlik önlemlerine, kullanım alanlarına ve monte edileceği kapılara göre tercih edilebilecek alternatifleri bulunur. 

Silindirli Gömme Kilitlerin Çeşitleri ve Güvenlik Özellikleri

Muhtelif kullanım alanlarına göre üretilen silindir gömme kilit çeşitleri farklı ihtiyaçlara cevap verecek özelliklere sahiptir. Kapı kilitlerinde güvenliği sağlayan unsurlardan birisi de kilitlemeyi sağlayan sürgünün tur sayısıdır. Bu noktada Kale Kilit güvencesiyle satışa sunulan gömme kilitler tek turlu, iki turlu, üç turlu gibi seçeneklerle satışa sunulur. Her türlüsü güvenlikli olan bu çeşitlerin içinden uygulanmak istenilen güvenlik önleminin düzeyine göre bir seçim yapılabilir.

Silindir gömme kapı kilidi türlerinin değişkenlik gösteren bir başka özelliği de kilitlemeyi sağlayan millerin sayısıdır. Gömme kilitlerin sürgüleri 3 milli, 4 milli ya da 9 milli seçenekleriyle yüksek güvenlik önlemi sunar ve uzun süreli kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Ayrıca bu sürgülerin milli değil de düz olarak tasarlanan modelleri de vardır. Söz konusu düz sürgüye sahip olan kilitler içinde düşme sürgülü özelliği olan modeller de yer alır.Gömme kilitlerin çarpma ya da sürgü mekanizması ile çalışan kapılar için üretilmiş olan modelleri de vardır. Böylelikle farklı tarzlarda kapıları tercih edenler de isteklerine uygun gömme kilit türüne uzun ömürlülük garantisiyle ulaşabilir. 

Kilitlerin ayna bölümlerinin kaplaması noktasında da silindirli gömme kilitler kullanıcılarına farklı alternatifler sunar. Örneğin Kale Kilit ürün yelpazesinde bulunan silindirli gömme kilit 152 r modelinin aynası için pirinç kaplama ve nikel kaplama seçenekleri bulunur. Bu özellik de renk konusunda çeşitli kişisel zevkler için farklı seçenekler sunar.

Ayrıca gömme kilitlerin prazis silindirli, otomatik kilitlemeli silindirli modelleriyle birlikte geniş tip ve dar tip seçenekleri de bulunur. Bunun yanında ahşap kapılar için ya da pvc kapılar için özel olarak tasarlanmış modeller de yine gömme kilit seçenekleri arasında yer alır. Bu gömme kilitlerin bazı modellerinde güvenlik önlemini artırmak için emniyet kartlı silindir kullanılır. Böylelikle kilidi açacak anahtarı, kart olmadan kimse çoğaltıp yenileyemez.

Silindirli Gömme Kilitlerin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Silindirli gömme kilit 356 multi ya da silindirli gömme kilit 153 u gibi farklı seçeneklerin yer aldığı geniş ürün yelpazesi içinden ürün seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin gömme kilidi ahşap kapıda kullanacaksanız ahşap kapılara uygun olan modeli, pvc kapıda kullanacaksanız yine kapınıza uygun modeli tercih edebilirsiniz. Silindirlerin geniş tip ve dar tip seçeneklerini de göz önünde bulundurarak yine kapınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Kilidi kullanacağınız kapının açılıp kapanma mekanizması da silindir gömme kilit önerisi isterken dikkat etmeniz gereken hususlar arasındadır. Zira gömme kilitlerin çarpma ya da sürgü mekanizması ile açılıp kapanan kapılara özel olarak üretilmiş modelleri mevcuttur. 

Sağlamak istediğiniz güvenliğe göre de pim sayısı ve tur sayısının farklılık gösterdiği modeller arasından güvenliğinize uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Ayrıca emniyet kartlı silindiri olan modelleri tercih ederek güvenliğinizi bir kat daha artırabilirsiniz. Farklı kaplamalarla elde edilen gümüş rengi ya da gold gömme kilit aynası seçenekleri arasından dekorasyonunuza ve kilidi kullanacağınız yerdeki renk uyumunuza göre alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz model hangisi olursa olsun bu gömme kilitlerin ortak noktası dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarıdır. Kale Kilit güvencesiyle üretilen kilitler kırılmalara, darbelere karşı dayanıklıdır.

Silindirli Gömme Kilitler Nasıl Değiştirilir?

Dış etkenlerden ya da kullanıcıdan kaynaklı bazı durumlarda gömme kilitlerin değişmesi gerekebilir. Daha yüksek güvenlikli bir kilide geçiş yapmak istediğinizde, anahtarınız kaybolduğunda veya çalındığında, yeni bir eve taşındığınızda ya da kötü niyetli kişiler tarafından kilidiniz bir şekilde zarar gördüğünde silindir gömme kilit değişimi yapmak isteyebilirsiniz. Bu değişimler bazı durumlarda keyif dolu anlarınızı geçirdiğiniz evlerinizin ya da geçim kaynağınız olan iş yerlerinizin güvenliği için kaçınılmaz olabilir. Böyle durumlarda kilidinizi nasıl değiştirmeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekir.

Silindir gömme kilit sistemleri basit bir şekilde çıkarılıp takılabilecek özelliklere sahiptir. Eğer yeni takacağınız kilidin ölçüleri kapınızın kilit yuvasına uygunsa bu işlemi kendi imkanlarınızla çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kapı açık haldeyken eski gömme kilidi vidaları sökerek çıkarttıktan sonra yeni gömme kilidi boş kilit yuvasına yerleştirebilirsiniz. Yeni yerleşen kilidin vidalarını takıp sabitlediğinizde silindirli gömme kilit değişim işleminiz tamamlanmış olacaktır. Böylelikle ekstra bir yardıma ya da masrafa ihtiyaç duymadan basit bir tornavida yardımıyla kilit değişimini yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster