Kartlı Kilitler / Otel Tipi

Konaklama alanlarında, hastanelerde, yurtlarda ve daha pek çok yerde güvenlik seviyesini yükseltmek amacıyla kartlı kapı kilidi kullanılır. Geçiş kontrolü sağlayan bu ürünler, kolay bir şekilde ulaşılabilirlik sağlar. Mekanik bir anahtar taşıma derdinden kurtaran avantajlı seçenekler, yetki çerçevesinde bir geçiş güzergahı oluşturur. Montajı, kurulumu ve kullanımı son derece pratik ve kolay olan ürün seçenekleri, paslanmaz çelik gövdesi ve kalın sacı ile uzun yıllar kullanılabilir özelliğe sahiptir. Deforme olmayan sağlam materyaller sayesinde güvenlik maksimum düzeyde tutulur. Otel tipi kartlı kilitler, hem otel sahiplerinde hem de konaklayan kişilerde güven hissi sağlar. Otel tipi kilit seçenekleri arasında kartlı kapı kilit sistemleri şifreli giriş kilit sistemleri yer alarak konaklamanın hem konfor hem de güven hissedilir.

Yüksek Güvenlik Sağlayan Kartlı Kapı Kilit Sistemleri

Kartlı kapı kilit sistemleri için montaj işlemlerinde herhangi bir kablo ya da data alt yapısına gerek duyulmaz. Otel kartlı kapı kilit sistemleri diğer kilit ürünlerinin montajından farksızdır, oldukça kolay bir şekilde monte edilir. Kartlı kilit tasarrufu sağlayan elektronik kartı sayesinde uzun süreli bir kullanım olanağı sağlar. Otel kartlı kapı kilidi seçeneklerinde güvenlik maksimum seviyededir. Kart okuyucu özelliğinin yanı sıra misafirlerin kendilerini güvende hissedebilmesi için kilidin iç kısmında bir emniyet mandalı yer alır. Otelde görev yapan yetkililer, kartlı kilit programı ve kart kodlayıcısı sayesinde misafirlerine yalnızca 2 saniye içerisinde konaklanacak gün sayısı kadar ya da süresiz olmak üzere anahtar kartı yapabilir. İhtiyaç halinde ise yazılım programları üzerinden tasarlanan kartların ya da kartlı kilitlerin açılma raporuna kolaylıkla ulaşılabilir. Kartlı kilitlerin çalışma prensibi, kartı kilide bir iki santimetre yaklaştırmak şeklinde gerçekleşir. Manyetik kartlı kapı kilidi enerji tasarruf cihazı , kartlı otopark girişi, kartlı oda kasası, ödeme sistemi, asansör kart okuyucu gibi pek çok  uygulamada da kullanılabilir özelliğiyle ön plana çıkar. Konaklama tesislerinde sıklıkla kullanılan otel kartlı kapı sistemleri kapının üzerine pratik bir şekilde monte edilen elektronik devre kontrolü ve kilit mekanizması ile çalışır. Kablolama altyapısına gerek duyulmadan pille çalışma sergileyen cihazlar, konaklayacak olan kişilerin odayı belirli süre aralığında kullanmasına imkan tanır. Bu tarz kilitlerin genel adı otel tipi kartlı kilit sistemidir. Kale kartlı kapı kilidi konaklama tesisleri için büyük kolaylıklar sağlar.

Otellerde Güvenlik ve Kolaylık Sunan Şifreli Kapı Kilit Sistemleri

Şifreli kartlı kapı kilidi ürünlerinde şifreler kart içerisinde tanımlanır. Ancak tuşlama esas alınarak ya da parmak okuyucu sistemiyle çalışma sergileyen otel kapı kilidi seçenekleri de mevcuttur. Gömülü parmak izi tanıma teknolojisi olan cihazlar, klasik kapı kilidinin yerini hızlıca alır. Parmak izi tanıma algoritması, kol, mandal, rölanti kolu, OLED ekranı gibi özellikleriyle ön plana çıkar. Bu tür modeller, şifre, parmak izi ya da mekanik anahtar ile de açılabilir. Düşük pilin yanı sıra yasak operasyonlar için bir akıllı alarma sahip olan seçenekler, USB portu üzerinden veri yükleme özelliğiyle kullanım kolaylığı sağlar. Ürün çeşidine göre farklılık içeren modeller, çok sayıda parmak izini tanımlayabilme kapasitesine sahiptir. Özellikle otel konaklamalarında giriş yapan misafirler, parmak izini tanımlamaları halinde son derece kolay bir şekilde odasına giriş ve çıkış gerçekleştirebilir. Paslanmaz metal aksama sahip alternatifler, görünüş itibariyle de göz alıcı bir tasarıma sahiptir. Otel tipi kartlı kilitler arasında bulunan elle girilir şifreli kapı kilitleri de oldukça fazla tercih edilir. Tek seferde şifreyle giriş sağlayan bu kilitler, yüksek düzeyde güvenlik içeren çeşitler arasında yerini alır. Otellerin yanı sıra hastane, ofis, alışveriş merkezi, toplantı odaları ya da evin dilenen odalarında yüksek güvenlik sağlayan seçenekler, özel alanların olmazsa olmaz materyalleri arasında bulunur. Soygunculara karşı da önlem sunan otel tipi kartlı şifreli kilitler, modern ve teknolojik yapısıyla öncü konumdadır. Parmak iziyle tanıma, akıllı cihazlarla kontrol edilebilme, hızlı çözüm sunma gibi özellikleriyle herkesin beğenisini kazanan seçenekler, akıllı tasarımıyla kullanım kolaylığı sunar.

Otel Tipi Kartlı Kilitler Fiyatları

Otel tipi kartlı sistemlerin genel amacı, bulunulan ortama yüksek düzeyde bir güvenlik sağlamaktır. Kamu kurumları, özel kurumlarda da sıklıkla tercih edilen alternatifler sayesinde gizlilik arz eden pek çok şey, kartlı kilit sistemi ile kolaylıkla saklanabilir. Aynı zamanda tek bir kart aracılığıyla oldukça kolay giriş yapılabilir. Kolay kullanılan ve birkaç saniye içerisinde de giriş onayı verene seçenekler, farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Kartlı kapı kilidi fiyatları, rozetli, mandallı, paslanmaz, modern serisiyle birbirinden çeşitli fiyat aralıkları sunar. Otel kartlı kapı kilit sistemleri fiyatları kart sisteminde kullanılan üstün özelliklere göre çeşitlenir. Kartlara tanımlanabilecek olan veri sayısı, bu kriteri belirten önemli faktörler arasında yer alır. Kartlı sistem kapı kilidi içerisinde karta yüklenen veri, kartlı kilit tarafından okunur. Böylelikle sistem tarafından olumlu veya olumsuz sonuçlandırma yapılır. Kartla yapılan tüm işlemler, kayıt altına alınma mantığı ile çalışır. Kartla gerçekleştirilen tüm hareketler, kilidin hafızasında saklanarak raporlama imkanı sunar. Kartlı otel kapı kilitleri fiyatları değişkenlik gösterebilir. Böylelikle müşteri memnuniyeti sağlayan kilit sistemleri ile ev, okul, otel, hastane ve daha pek çok kurum ve kuruluşta güvenle tercih edilir.

Daha Fazla Göster